Paşaalanı Mah. Yeni Sanayi Sitesi 55. Sok. No: 16/A Karesi / Balıkesir
Yeni Sanayi Sitesi 1325 Sok. No: 25 Bandırma / BALIKESİR
0544 243 18 04

İzmir Balıkesir Ambar Hizmeti

İzmir Balıkesir Ambar Hizmeti

İzmir Balıkesir Ambar Hizmeti

Çeşitli çalışma alanlarında taşımacılık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ulaşım ve ulaştırma tarih boyunca önemli bir yere sahiptir. Günümüzde taşımacılık hizmeti veren firma ve kuruluşlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ambar firmalarıdır. Ambar nedir?
Ambar, çeşitli ürün, malzeme ve eşyanın taşınması işlerini yapan kuruluşlardır.  Taşıma işlemi iki ambar merkezi arasında yapılmaktadır. Ambar hizmetlerinde adrese teslimat yoktur. Standart kargo ile taşınmayacak büyüklükte ve ağırlıkta olan eşya ve ürünlerin taşınması görevini ambar kargo firmaları yerine getirmektedir.

Ambar Hizmeti


Ambar hizmeti müşterilerin talepleri doğrultusunda nakliye işlemlerinin planlanarak uygulanmasıdır. Müşteriler ambar hizmetinden yararlanarak eşyalarının sağlam ve hızlı bir şekilde varış noktasına ulaşmasını isterler. Bu doğrultuda müşteri beklenti ve ihtiyacına cevap verecek nitelikte ambar kargo hizmeti sunulmaktadır.
İzmir Balıkesir ambar hizmetleri genel hatları ile şu şekilde tarif edilebilir;

  • Müşterilerin ihtiyaç duydukları taşımacılık hizmeti için gerekli olan teknik ve fiziki alt yapı oluşturulur.
  • Gerek yüksek kapasiteli taşıma araçları, gerek donanımlı ve deneyimli personel ve gerekse yardımcı alet ve ekipmanlar ile işin profesyonel olarak yapılması sağlanır.
  • Müşteri talepleri alınarak taşınacak yük hakkında bilgi edinilerek, yük özelliğine uygun taşıma planı oluşturulur.
  • Yük ya da eşya da kayarak ya da devrilerek zarar görmeyi engelleyecek tedbirler alınarak yükleme yapılmaktadır.
  • Ürünler varış noktasına ulaşana kadar irtibatta ve takipte olunur.
  • Son olarak ürünün diğer ambar merkezine sorunsuz ulaştığı bilgisi teyit edilir.
  • Ürünlere uygun taşıma şartlarının oluşturulması, taşıma öncesinde sözleşmeli taşıma belgesi düzenlenmesi ile güvenli taşıma sağlanmaktadır.

Ambar Merkezleri


Ambar merkezleri taşınacak yük ve eşyaların toplandığı, sınıflandırıldığı ve taşınmaya hazır hale getirildiği nakliye çalışma alanlarıdır. Bu alanlarda çalışmanın profesyonelce yapılmasını destekleyecek şekilde sistem bulunmaktadır. Taşınacak eşyaların indirilip kaldırılması için yardımcı ekipmanlar kullanılmaktadır. Ayrıca çalışan personel taşımacılık alanında deneyimli ve yetenekli kişilerden oluşmaktadır.  
Taşımanın planlanması ve uygulanması bu merkezlerde yakından takip edilmektedir. Ambar kargo ile taşınacak olan ürün ve malzemelerin toplanma sınıflandırma ve taşınmaya hazırlanması bu merkezlerde büyük bir dikkatle yapılmaktadır. Ambar kargo ile gıda ürünleri, yapı malzemeleri, tekstil malzemeleri, endüstriyel ve sanayi malzemeleri, mobilya ve eşya gibi çok çeşitli yükler taşınmaktadır. Merkezlerde bu ürün çeşitlerine uygun kısa süreliğine de olsa bekleme alanları oluşturulmaktadır.  Bu merkezler nakliyat taşımacılığı sektöründe önemli kilit noktaları olarak kullanılmaktadır.

Ambar Hizmeti Fiyatları

Ambar aynı zamanda nakliyeci olarak ta adlandırılmaktadır. Her işin taşıma planı ürün çeşidi ve özelliğine göre değişmektedir. Bu nedenle ambar hizmeti fiyatları da bu değişkenlere göre değişmektedir. İhtiyaç duyulan ambar hizmeti için öncelikle firma ile iletişime geçmek en doğru yöntemdir. Böylece ambar firması şartları düşünüp, planlama ve maliyet hesabı yaparak net bir ambar taşıma fiyatı verebilir.