Paşaalanı Mah. Yeni Sanayi Sitesi 55. Sok. No: 16/A Karesi / Balıkesir
Yeni Sanayi Sitesi 1325 Sok. No: 25 Bandırma / BALIKESİR
0544 243 18 04

İzmir Balıkesir Nakliye Firmaları

İzmir Balıkesir Nakliye Firmaları

İzmir Balıkesir Nakliye Firmaları

Taşımacılık sektörü günümüzde oldukça bir yere sahip çalışma alanlarından birisidir. Sosyal ve ekonomik boyutta toplumların gelişmesi ve ilerlemesinde kritik bir noktayı oluşturmaktadır. Genişleyen iş hacmi ile kargo firmaları, lojistik firmalar ve nakliyat şirketleri taşımacılık hizmeti vermektedir. Her taşımacılık hizmeti veren kurum taşıdığı yük ve çalışma alanına göre birbirinden ayrılmaktadır.
Nakliye firmaları, büyük ve ağır olan eşya ve malzemelerin taşınması görevini üstlenmiş kuruluşlardır. Bu nedenle de ağır yük taşımacılığı için gerekli olan teknik ve fiziki şartları sağlayıp, bu yönde çalışma şekli geliştirerek uygulamaktadır.

Görevleri ve Çalışma Prensibi


Nakliyeci ağır ve büyük, taşınması hassasiyet gerektiren ürün, malzeme ya da eşyaları bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlamaktadır. Taşımacılık işlemlerinde taşınacak yük parsiyel yük ya da komple yük şeklinde olabilir. Bu tamamen yükün durumuna göre değişmektedir. Ancak nakliye işlerinde genellikle farklı müşterilere ait parça yükler bir araya getirilerek, büyük kamyon ya da tır ile paça eşya taşıması yapılmaktadır.
İzmir Balıkesir nakliye firması çalışma prensibi genel itibari ile şu şekildedir;

  • Müşteriden alınan yükler özelliklerine göre sınıflandırılarak, yüke uygun taşıma olanı yapılmakta ve en uygun araç ile en kısa sürede, en güvenli şekilde taşınmasını sağlarlar.
  • Her iş aynı özenle ele alınarak hizmet kalitesi yüksek tutmayı amaçlar.
  • Sektörde en iyisi olmak adına her zaman gelişime ve yeniliklere açıktır.
  • Profesyonel çalışma ile işlerin sürekli ve en kaliteli şekilde yürütülmesini sağlar.

Müşteri Beklentisine Cevap Veren Nakliye Firması


Müşteriler nakliye hizmetinin seri, sürekli ve güvenli bir şekilde verilmesini bekler. Bu taşınan ürünün sağlam bir şekilde varış noktasına ulaşması ve müşterilerin hizmet ve çalışma alanlarında kesintisiz hizmet vermesi ve çalışması açısından önemlidir. Nakliyede yaşanacak bir aksaklık taşınan ürün ve malzemeye göre farklı sektörleri de olumsuz etkiler. Bu nedenle de seri ve sorunsuz nakliyat son derece önemlidir.
Nakliye firması disiplinli ve kaliteli çalışma ile başarılı taşıma işlemi gerçekleştirerek müşteri beklentisine cevap vermektedir. Nakliye firması tarafından profesyonel çalışma yürütülmesi ve elde edilen başarı hem müşteriler hem de firma açısından kazanç sağlamaktadır. Sosyal ve ekonomik sürekliliğe katkı sağlanmaktadır.

Nakliye Fiyatlarını Etkileyen Faktörler


Her ürün ve hizmet karşılığında belirli bir tutar ödenmektedir. Bu tutar taşımacılık hizmetinde de çeşitli kriterler dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Nakliye fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir;

  • Taşımanın yapılacağı güzergah ve mesafe
  • Taşınacak yükün miktarı ve ağırlığı
  • Yükün taşınmasında gerekli olabilecek ek masraf ve hizmet
  • Taşımada kullanılan araç, ekipman gereksinimleri
Tüm bunlar nakliye fiyatlarına etki etmektedir. Bu nedenle de her taşıma işi için fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. İhtiyaç olan nakliye işi için firma ile iletişime geçilerek net bir fiyat belirlenmesi daha sağlıklı olmaktadır.